Шведський виробник Handheld, який спеціалізується на виготовленні захищених КПК та планшетів Nautiz, в своїй статті розповідає про швидкий облік запасів деревини на лісопильнях Нової Зеландії. Зокрема, в матеріалі йдеться про те, як надміцні ручні пристрої зі сканерами пістолетного типу Nautiz X2 синхронізують дані обліку на відстані до 15 метрів через 4G.

Продавці лісоматеріалів використовують міцний Nautiz X2 зі сканером із великою дальністю дії для моніторингу лісових ресурсів у Новій Зеландії та Австралії. Надміцний корпус Nautiz X2, підключення до 4G і можливість зчитувати штрих-коди сканером з великої відстані дозволяють користувачам збирати і передавати великі обсяги даних на лісоскладах на відкритій місцевості, навіть коли відсутнє підключення до WiFi.

На лісопильнях «Макс Бірт Соміллс» (Max Birt Sawmills, MBS) зберігається понад 6000 унікальних виробів з дерева, зокрема найбільші у Новій Зеландії запаси дерева для виготовлення огорож. Персонал лісопилень кожні 6 місяців проводить повний облік деревини і кожні 4-6 тижнів – частковий облік.

«Раніше етикетки для пакетів лісоматеріалів ми заповнювали від руки», – говорить Шеннон Бірт (Shannon Birt), представник компанії «MBS». «А облік деревини проводили два працівники: один зачитував номер пакета, інший його занотовував. Це займало дуже багато часу плюc, звісно, траплялися неточності».

Тепер за допомогою Nautiz X2 із великою дальністю дії сканера одна людина може швидко здійснювати облік цілих палет на відстані до 15 метрів. Компанія «MBS» співпрацювала з компанією «Сайто Лейбс Лімітед» (Saito Labes Limited, Saito), яка є партнером Handheld і спеціалізується на операційній продуктивності, над розробкою комплексного рішення, що включає в себе сканер Nautiz X2 та принтер для друку етикеток з індивідуальними штрих-кодами і QR-кодами для пакетів лісоматеріалів.

«Це рішення значно скорочує час та ресурси, які необхідні для проведення обліку деревини. А також покращує показник точності», – пояснює Бірт.

Надійні сканери для використання на відкритій місцевості

Для більшості компаній впровадження високотехнологічного рішення приносить чіткі вигоди порівняно зі збором даних за допомогою ручки та паперу, як-от економія часу та ресурсів, а також кращий захист важливих даних. Додатковими вигодами в проекті стали функції КПК Nautiz — надміцний ручний пристрій із вбудованим сенсором зображень та ергономічним пістолетним руків’ям, яке робить сканування швидким, легким і зручним.

Nautiz X2 оснащено вбудованим сенсором зображень Honeywell із автофокусом, що дозволяє деревообробникам лісопилень «MBS» швидко, один за одним, сканувати штрих-коди пакетів лісоматеріалів як на короткій відстані 15 см, так і на відстані 15 метрів.
Завдяки різним можливостям зв’язку, включно з 4G/LTE, зібрані дані синхронізуються швидко і надійно, навіть у польових умовах та без підключення до WiFi.

Відсутність надійного з’єднання з мережею є однією з найбільших проблем, із якими стикаються працівники на відкритій місцевості, але виникають також багато інших перешкод через саме робоче середовище. Оскільки обробка деревини проводиться цілий рік, то для цього потрібні комп’ютери, які можуть використовуватися на відкритій місцевості за найрізноманітніших погодних умов.

«Взимку на лісоскладах холодні і вологі погодні умови, влітку – жаркі і сухі. І ще там завжди дуже пильно», – пояснює Бірт.

Nautiz X2 працює на базі Android, він пило-, водо- і вологонепроникний та стійкий до частих падінь і тривалих вібрацій. Крім того, на його продуктивність не впливають екстремальні температури або висоти. Це означає, що працівники можуть сканувати етикетки, потім синхронізувати і переглядати дані на 4,7-дюймовому мультисенсорному дисплеї Nautiz X2, незалежно від зовнішніх умов, як при яскравому і сяючому сонячному світлі, так і під проливним дощем або у місцях із високою концентрацією пилу.

Ефективне управління запасами деревини і лісовими ресурсами

У поєднанні з оптимізованою екосистемою Android Бірт використовує програмне забезпечення для індивідуального обліку деревини «eTIMBER», яке він розробив для більшості видів діяльності компанії «MBS». Для здійснення управління запасами деревини «eTIMBER» дозволяє користувачам передавати дані безпосередньо з їх кишенькових пристроїв до бази даних обліку.

«Ми завантажуємо список пакетів з наших даних обліку на Nautiz X2», – пояснює Бірт. «Коли ми скануємо пакети лісоматеріалів на складі, сканер штрих-кодів збирає дані з локальної бази даних і відображає такі деталі, як опис і кількість частин. Потім ми завантажуємо усі відскановані результати назад до бази даних. Оскільки ми перестали вводити дані вручну, втрата даних більше не є проблемою. Коли програмне забезпечення оновлює нашу базу даних, воно перевіряє те, чи пакети збережені, при цьому жодні відскановані дані не видаляються зі сканера, поки програма не підтвердить, що операція була успішно завершена», – розповідає Бірт.

Сканер Nautiz X2 має настільки великий успіх в «MBS», що команда планує розробити схожі програми для сортування деревини у своїх сушильних камерах та окремий додаток для виконання певних завдань із розміщення деревини.

«Із Nautiz X2 працюється легше і швидше, і нам подобається, що пристрій працює на базі Android замість Windows Mobile», – продовжує Бірт. «Це потужний, новий і сучасний пристрій».